Anasayfa > Sözlük > S > Slogan


Reklamlar
Sonuç : 1 adet ilgili yazı bulundu..
slogan : iskoçyalı bir klanın savaş narası olan "gaelce slaugh-ghairm" sözlerinden çıkmış olan slogan, bugün "kısa ve çarpıcı propaganda sözü" anlamında kullanılmaktadır. bu kavram için, oğuz kağan destanı'nda "savaş narası", bugünkü kırgız türkçesinde ise tam olarak slogan karşılığında kullanılan bir sözü teklif ediyoruz: uran. örnekler: lise ve dengi okullar arasında sigaraya karşı uran yarışması düzenlendi. meydanda toplananlar kıbrıs lehinde çeşitli uranlar attılar.

Slogan | Ekleyen: | Tarih: 02-Sep-2007 13:17. | Bu yazı 44543 kez okundu..

Slogan ile ilgili diğer yazılar..


İlgili Yazilar

Erozyonun Zararları İle İlgili Sloganlar

Devamini Oku
1. Türkiye çöl olmasın. Daha güzel bir Türkiye için, gelin hep beraber savaşalım!!! 2. Yaşanılabilir Türkiye İçin Erezyona Dur Diyelim 3. Çoçuklarınıza bereketli topraklar bırakmak istiyorsanız erezyona karşı bir fidan da sen dik.. 4. Toprağına sahip çık ki, yarın çocukların aç kalmasın 5. Türkiye çöl olmasın 6. Erozyona dur diyelim ...

 
Yorumlardan Yazarları Sorumludur. Yorumunuz Site Yönetimi Uygun Görürse Yayınlanır..!!..
Gönderen Başlık
egina
Tarih: 10:47:25 11.04.2009  Güncelleme: 10:47:25 11.04.2009
Webmaster
Tarih: 07.16.2008
Nereden:
Gönderiler: 72

Cevaben: slogan

Slogan, bir kimlik, grup, örgüt veya kurumun amaç ve araçlarını genel olarak tanımlayan bir deyiş veya sözcük listesine verilen isimdir. Birçok ülke, kent, üniversite ve diğer kurumların mottoları bulunur. Slogan sözcüğünün diğer bir adı da mottodur.Motto sözcüğü İtalyanca'dan gelir ve kökeni Latince ''muttire'' yani "mırıldanmak, söylenmekt"tir.{{ref|1}} Motto tanımlayıcı bir deyişin yanı sıra bir ''düstur''un kendisi de olabilir. Sloganlar özellikle Batı'da genellikle Latince veya Latince kökenli dillerde yazılsa da İngilizce veya Almanca yazılmış birçok slogan da vardır. Bunların dışında da birçok istisna bulunur.
Cevapla
egina
Tarih: 10:49:33 11.04.2009  Güncelleme: 10:49:33 11.04.2009
Webmaster
Tarih: 07.16.2008
Nereden:
Gönderiler: 72

slogan

SLOGAN Nedir?

Propaganda amaçlı olarak ritmik ve maksatlı bazı lafları bağırarak söyleme. Bunu yapmaya slogan atmak denilir. Tekbir getirmekten, "Türkiye laiktir, Laik kalacak"a kadar geniş bir çeşitliliğe sahip sloganlar dünya görüşlerine göre atılır.

Bir katilin çevresine toplanıp "türkiye seninle gurur duyuyor" diyene de rastgelebilirsiniz. Aynı şekilde lafların reklamda tekrarlanması da slogana girer. Halk arasında sakız haline gelmiş reklam sloganlarımız mevcuttur.
Cevapla


slogan
» slogan resimleri

  Puanı : 5.0 / 10 | Oy : 27 kişi | Toplam : 135

» Bu yazıya puan ver..
» Ara Yoksa Sor Yanıtlayalım
Loading
» Reklamlar
Sorun Yanıtlayalım İletişim