Anasayfa > Sözlük > A > Ares


Reklamlar
Sonuç : 2 adet ilgili yazı bulundu..
ares - (mars) savaş tanrısı. zeus ile hera'nın oğlu. homeros'a göre, son derece katı yürekli, kinci bir tanrıdır. arkadaşları olan deimos 'korku', enyo 'felaket'; phobos 'dehşet'; eris 'kavga' ve ölüm tanrıları kerler ile ares'in yanından hiç ayrılmazdı. yunanlılar ares'i pek sevmezlerdi ve bu nedenle onun tapınağına rastlamak imkansızdır. romalılara göre ise mars üstün, soylu bir görünüşü olan hiç yenilmeyen bir tanrıydı. kuşlardan akbaba, hayvanlardan köpek ares'e aitti.

Etiketler: Ares Nedir | Ares Nedir ? Ares Ne Demek, Ares Tanımı, Ares Örnekleri, Ares Türleri, Ares Nelerdir, Ares Hakkında Bilgi, Ares Tarihi, Ares Nerede, Ares Ödevi.
Ares | Ekleyen: | Tarih: 02-Sep-2007 12:56. | Bu yazı 20920 kez okundu..

Ares ile ilgili diğer yazılar..


İlgili Yazilar

Karesel Bölgenin Alanı

Dikdörtgensel Bölgenin Alanı: Aşağıda verilen şeklin alanını bulalım. Click here to view the original image of 691x174px and 15KB. Üçgensel Bölgenin Alanı: Dik üçgenin alanı; taban kenarı ile yüksekliğinin çarpımının ikiye bölünmesi ile bulunur. Click here to view the original image of 510x348px and 22KB.ÖRNEK:Çözüm:Renkli alan ABCD dikdörtgeninin alanından AFC ve FBE üçgenlerinin alanları toplamının çıkarılması ile bulunur.YaniBuna göre ABCD dikdörtgeninin alanı;AC x AB dir.AC = 7 cm AB = 3 + 8 = 11 cm7 x 11 = 77 santimetre kare olur....

10 un karesi kaçtır

Soru : 10 un karesi nedir ? Cevap : 10 un karesi 100 dür. 10 x 10 = 100...

Yorumlardan Yazarları Sorumludur. Yorumunuz Site Yönetimi Uygun Görürse Yayınlanır..!!..
Gönderen Başlık


ares
» ares resimleri

  Puanı : 6.3 / 10 | Oy : 108 kişi | Toplam : 683

» Bu yazıya puan ver..
» Ara Yoksa Sor Yanıtlayalım
Loading
» Reklamlar
» Dış Bağlantılar
Bi soru sor
İletişim