Anasayfa > Sözlük > F > Fütürist


Reklamlar
Sonuç : 1 adet ilgili yazı bulundu..
fütürist : fransızca futuriste (gelecekçilik yanlısı). bu kelimenin türkçe sözlük'te de belirtildiği gibi gelecekçi sözüyle karşılanması uygun görülmüştür. örnek: bakan, 2000'li yılların türkiye'sine ilişkin gelecekçi çeşitlemeler yapıyor.

Etiketler: Fütürist Nedir | Fütürist Nedir ? Fütürist Ne Demek, Fütürist Tanımı, Fütürist Örnekleri, Fütürist Türleri, Fütürist Nelerdir, Fütürist Hakkında Bilgi, Fütürist Tarihi, Fütürist Nerede, Fütürist Ödevi.
Fütürist | Ekleyen: | Tarih: 02-Sep-2007 13:40. | Bu yazı 9835 kez okundu..

Fütürist ile ilgili diğer yazılar..


İlgili Yazilar

fütürist tiyatro

fütürist tiyatro: 1909'da italya'da f. t. marinetti'nin le feturisme adlı bildirgesinin yayınlanmasıyla temellendirilen fütürizm akımına bağlı tiyatro. teknolojinin fetiş özelliğini yücelten; sürekli devinim imgesiyle, dinanizm ve mekanizmle özdeşleşme düşüncesinden yola çıkan fütürizm, sanatı sanat-eylem haline getirmeye, yaşamla içiçe kılmaya çalışır; sanatın akıldışçılığı, mantık dışını, serüvenciliğe ve savaşı yüceltmesi gerektiğine inanır. savaşı "dünyayı temizleyecek biricik şey" olarak, güzelliği de yalnızca savaşta gören fütürizm, zaman...

Yorumlardan Yazarları Sorumludur. Yorumunuz Site Yönetimi Uygun Görürse Yayınlanır..!!..
Gönderen Başlık


Bu yazıya henuz resim eklenmemiş..
» fütürist resimleri

  Puanı : 5.1 / 10 | Oy : 9 kişi | Toplam : 46

» Bu yazıya puan ver..
» Ara Yoksa Sor Yanıtlayalım
Loading
» Reklamlar
» Dış Bağlantılar
Bi soru sor
İletişim