Anasayfa > Sözlük > Y > Yol-Zaman Grafiği


Reklamlar
Sonuç : 2 adet ilgili yazı bulundu..
Yol-Zaman Grafiği
Yukarıdaki animasyon sabit hızla ilerleyen iki aracın KONUM-ZAMAN grafiğini veriyor. Mavi aracın t = 0 anındaki konumu 20, kırmızı aracın t = 4 anındaki konumu 0 dır.

Dikkat:
*Aynı hızda giden A ve B iki cismi A 1sn önce yola çıkmış olsa B ile aralarında hep aynı mesafe olur. A B den daha hızlı gitmez aynı hızdadırlar.
*Cisimler hareketlerinden dolayı hareket enerjisine sahip olurlar . Hareket etmeyen cisimlerin yani hızı 0 m/sn olan cisimlerin hareket enerjileri de 0 dır.
*Enerji ve kuvvet aynı şey değildir.
*Sürat bir kuvvet değildir.

Yol-Zaman Grafiği
Referans: Yol-Zaman Grafiği Nedir / Örneği? Yol-Zaman Grafiği Nasıl Hesaplanır ?

Yol-Zaman Grafiği | Ekleyen: | Tarih: 13-Nov-2010 15:29. | Bu yazı 7266 kez okundu..

Yol-Zaman Grafiği ile ilgili diğer yazılar..


İlgili Yazilar

Yol-Zaman Grafiği

Devamini Oku
Yol-Zaman Grafiği Yukarıdaki animasyon sabit hızla ilerleyen iki aracın KONUM-ZAMAN grafiğini veriyor. Mavi aracın t = 0 anındaki konumu 20, kırmızı aracın t = 4 anındaki konumu 0 dır. Dikkat: *Aynı hızda giden A ve B iki cismi A 1sn önce yola çıkmış olsa B ile aralarında hep aynı mesafe olur. A B den daha hızlı gitmez aynı hızdadırlar. *Cisimler hareketlerinden dolayı hareket enerjisine sahip olurlar . Hareket etmeyen cisimlerin yani hızı 0 m/sn olan cisimlerin hareket enerjileri de 0 dır. *Enerji ve kuvvet aynı şey değildir. *Sürat ...

Sürat-Zaman Grafiği

Devamini Oku
Sürat-Zaman Grafiği Yukarıdaki grafik hızları farklı iki aracın SÜRAT-ZAMAN grafiğini gösteriyor. Araçların hızlarının sabit olduğunu grafiklerin yatay çıkmasından anlayabiliriz. Mavi araç t = 0 s anında yaklaşık 4,5 m/s hız ile, kırmızı araç ise t = 4 s anında yaklaşık 20 m/s hız ile hareket ediyor. ...

 
Yorumlardan Yazarları Sorumludur. Yorumunuz Site Yönetimi Uygun Görürse Yayınlanır..!!..
Gönderen Başlık


Bu yazıya henuz resim eklenmemiş..
» Yol-Zaman Grafiği resimleri

  Puanı : 3.4 / 10 | Oy : 9 kişi | Toplam : 31

» Bu yazıya puan ver..
» Ara Yoksa Sor Yanıtlayalım
Loading
» Reklamlar
Sorun Yanıtlayalım İletişim