Anasayfa > Sözlük > R > Realist Düşünce


Reklamlar
Sonuç : 2 adet ilgili yazı bulundu..
HacimHacimHacim
Sonuç : 3 adet ilgili resim bulundu..
Realizm kelime anlamı olarak gerçekçi olmaktır. Realist düşünce dediğimizde de kısaca “olayları gerçekçi bir şekilde değerlendirebilme ve olayların gerçek tarafını görebilme” olarak tanımlayabiliriz. Realist düşünceyi daha detaylı açıklamak gerekirse; Durumu somut, bilimsel verilere dayandıran, neden-sonuç analizi yapabilen, objektif bir şekilde değerlendirebilme olarak tanımlayabiliriz.

Realizm çok detaylı bir konudur realistlerde kendi aralarında farklı görüşler ve çeşitleri vardır bunlarıda aşağıda linkini verdiğim yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bakınız : Realist Nedir?

Realist Düşünce | Ekleyen: | Tarih: 28-Aug-2014 11:04. | Bu yazı 10 kez okundu..

Realist Düşünce ile ilgili diğer yazılar..


İlgili Yazilar

Hacim ile Kütle Arasındaki Fark

Devamini Oku
Hacimle kütle arasındaki fark şudur. Hacim Bir maddenin bulunduğu ortamda kapladığı yere denir. Kütle ise madde miktarı demektir yani maddenin ağırlığıdır. Yani bir madde çok yer kaplayabilir ama hafif olabilir mesela pamuk şeker gibi veya birşey küçüktür az yer kaplar ama ağırdır mesela demir ağırlıklar gibi. Biri maddenin kapladığı alan biri ağırlığıdır. Aşağıda kütle ve hacimin ne olduğunu ve özelliklerini detaylı olarak size anlattım. Kütle* Her madde tanecikli yapıdadır.Maddeyi oluşturan tanecikler gözle ve mikroskopla görülemezler. * Bir...

Hacim Sanatları

Devamini Oku
Hacim Sanatları : Üç boyutlu sanat çalışmalarıdır. Sözgelimi heykel, seramik, anıtlar gibi. ...Hacim
» Hacim resimleri

  Puanı : 6.8 / 10 | Oy : 88 kişi | Toplam : 601

» Bu yazıya puan ver..
» Ara Yoksa Sor Yanıtlayalım
Loading
» Reklamlar
Sorun Yanıtlayalım
İletişim