ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Thursday, Oct 28th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Film Soraya’yı Taşlamak


Soraya’yı Taşlamak

e-Posta Yazdır

Reklamlar

Soraya’yı TaşlamakGazeteci Freidoune’nun arabası bozulur, durduğu küçük köyde onun gazeteci olduğunu anlayan Zahra, konuşmak için peşine takılır. Yeğeni Soraya, köylüler tarafından vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, vahşetin köyün sırlarının arasında kalmaması için elinden geleni yapmaya kararlıdır.


Yönetmen: Cyrus Nowrasteh
Senaryo: Betsy Giffen Nowrasteh, Cyrus Nowrasteh
Müzik: John Debney
Görüntü yönetmeni: Joel Ransom
Tür: Dram
Oyuncular: Shohreh Aghdashloo (Zahra), Mozhan Marnò (Soraya M.), James Caviezel (Freidoune), Navid Negahban (Ali), Ali Pourtash (Mullah), David Diaan (Ebrahim), Parviz Sayyad (Hashem), Vida Ghahremani (Bita)


Cevaplar (5)Add Comment
beste

İnsalık Dışı Recm


yazar beste, Mayıs 23, 2010
Hala bu insalık dışı recm cezasının uygulayan insalar, ülkeler var. Üzüntüden ve bu insan demeye dilimin varmadığı yaratıklardan tiksindiğimden filmin tamamını dahi izleyemedim. Çok acı.
dheria

...


yazar dheria, Mayıs 23, 2010
izledim kahrettimm lanet ettim..nasıl olurda bu cahillikler yıllarca hüküm sürebilir düşündüm !!!
''bu kadına atılan her taşta haysiyetinizi geri kazanacaksınız'' diyen cahill boş yaşayan fazlalık olan zavallı insanlar
adım

beklersin...


yazar adım, Mayıs 25, 2010
evet tıpkı soraya'nın beklediği gibi beklersin.atmasın işte o en çok değer verdiğin o taşı.kaldırsın ve yere çalsın istersin.hayır en çok hırsla,en sevdiğin fırlatır,kabuğunu kıramadığı için..
sende bildiğin bütün sinkafları sayarsın...(düz-en)e
bu büyük oyunculuğa şapka çıkartmak düşer yine bana...
feylesof

...


yazar feylesof, Mayıs 25, 2010
acı bir film.. tüm bunların gerçek olduğunu bilmek daha da acı. hayat verdiklerin tarafında hayatının alınması yanı sıra, hakkınızda başkalarının karar vermesi ve bu karar ölüm olduğunda hiçbir şey yapamamak, eli kolu bağlı olmak.. inanç adına it sürüsü gibi bir anda çoğalıp, insan canını almaya zevkle hazır olmak, ağzının suyu akmak.. bu türler için uygun bulduğum tanım; insan görünümlü asalak.
donkişot

...


yazar donkişot, Mayıs 25, 2010
İranlı bir tanıdığım bu filmde geçen olayların İran'ın ücra köşelerinde yaşandığını söylüyor. Yine kendisinden, kız kardeşlerinden, ailesinden ve arkadaşlarından biliyorum; inanın Türkiye'deki birçok insandan daha düzgün yaşantıya ve kafa yapısına -rejime rağmen- sahipler. Ve yine ona göre bu filmlerin yapılmasının amacı, Amerika'nın dünya kamuoyunda İran'ı karalamak istemesi. İran'daki rejimi savunduğumdan değil ama bu yoruma katılıyorum galiba. Bu tarz filmleri
izleyip izleyip "Lanet olsun!n Ne kadar insanlık dışı!" nidaları atıyoruz. Ama önce bir kendimize bakmalıyız. Bu filmlere ağlayacağımıza namus cinayetine kurban giden, doğuda diri diri gömülen kızlarımıza ağlamalıyız bence. Ki ortaya çıkan olayların, gerçeklerin sadece sınırlı bir kısmını yansıttığını düşünüyorum. O yüzden Türkiye'den değil bir film, yüzlerce ayrı film çıkardı biri çekse.

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy