ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Thursday, Oct 28th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Film Av Mevsimi


Av Mevsimi

e-Posta Yazdır

Reklamlar

Av mevsimi

Yavuz TURGUL, Şener ŞEN, Cem YILMAZ

İşte bu rüya takımını bir araya getiren 'Av Takımı'nın çekimleri tamamlandı ve setten ilk fotoğraflar da yayımlandı. Yapımcılığı Fida Film ve Profilm tarafından üstlenilen Av Mevsimi'nin ön çalışmaları 1 Mart 2010'daki okuma provalarıyla başladı.

Filmin Nisan ayında başlayan çekimleri yaklaşık dokuz haftaAv Mevsimi sürdü. Görüntü yönetmenliğini Türkiye'de alanının en iyi isimlerinden Uğur İçbak'ın yaptığı filmin müziklerini de film müziklerinin ödüllü ismi Tamer Çıray hazırlayacak.


Yavuz Turgul'un altı yıl aradan sonra yönettiği 'Av Mevsimi' filmi; 8.5 hafta süren çekimlerin ardından bitti. Şener Şen, Cem Yılmaz ve Çetin Tekindor'un oynadığı film aralıkta vizyona girecek

Başrollerini Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Melisa Sözen ve Okan Yalabık'ın paylaştığı; Yavuz Turgul'un 'Gönül Yarası' filminden altı yıl sonra hayata geçirdiği 'Av Mevsimi' projesinin çekimleri tamamlandı. Daha çekimleri başlamadan büyük ilgi gören proje başlangıçta; oyuncuları nedeniyle komedi gibi algılandı.


8.5 HAFTADA ÇEKİLDİ
Yapımcılığı Fida Film ve Profilm tarafından üstlenilen 'Av Mevsimi'nin ön çalışmaları 1 Mart 2010'daki okuma provalarıyla başladı. Filmin nisan ayında başlayan çekimleri 8.5 hafta sürdü. 'Av Mevsimi'nin vizyon tarihi ise aralık olarak belirlendi.

İKİ KUŞAK BİRARADA
Görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak'ın yaptığı filmin müzikleri; Tamer Çıray imzasını taşıyacak. 75 kişilik teknik ekiple, 35 mm olarak çekilen filmin sanat yönetmeni Sırma Bradley, kostüm tasarımcısı ise Gülümser Gürtunca. Filmde; Rıza Kocaoğlu, Mustafa Avkıran, Nergis Çorakçı, Mahir İpek, Emine Şans Umar ve Bartu Küçükçağlayan gibi, hem genç hem de deneyimli kuşağın önemli isimleri de yer aldı.

ÇOK ÖNEMLİ BİR HADİSE
'Av Mevsimi'nde cinayet masası dedektifini canlandıran Cem Yılmaz, geçtiğimiz günlerde "2010'un çok önemli bir hadisesi olacak" dediği filmle ilgili şu açıklamayı yapmıştı: "Bir polisi oynamak, benim bütünüyle tür değiştirdiğim anlamına gelmiyor, fakat komedinin dışındaki projelerde de yer almak istediğim bir şeydi. Bugüne dek 'Sizin bugün sahneniz bitti, eve gidebilirsiniz' dedikleri tek film bu oldu."


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy