ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Monday, Jun 01st

Son Guncelleme09:38:41 AM GMTNev

e-Posta Yazdır

Reklamlar
{mosimage}

24 Aralık 1968’de İstanbul’da doğdu.Aslen Giresunludur.Müziğe mandolinle başladı. Sonraki yıllarda gitarla tanıştı ve yeni müzikler keşfederek, kendi müzikal kimliğinin temelini atmış oldu. Bu arada erkeklerin de alındığı bir sene, Çamlıca Kız Lisesi’ne devam etti. Bu okulda okurken ileride şarkılarına konu olacak mevzuları da gözlemleme fırsatı buldu.

Üniversite 2. sınıfta bir elektro gitar aldı ve gitar eğitimine başladı. 5. ayın sonunda sahnelerdeydi. Üniversite eğitimi boyunca yaz aylarında güneyde müzik yaptı. Onu bugünkü kariyerine hazırlayan bu süreç, müzikal gelişiminde önemli bir yer tuttu.

Üniversite bittikten sonra iş hayatına atıldı bir yandan da müzikle yakın ilişkisi devam etti. 1995 yılında Hakan Özer, Kıvanch K. ve Tolga İnci’den oluşan Chantage’la Cool Bar’da müzik yaptı. Zamanla bestecilik kimliği ağır basmaya başlayınca, artık kendi başına yola devam etmeye karar verdi. Tamamen müziğine konsantre oldu, çünkü birikimlerini üretime dönüştürme noktasına gelmişti.

2000 yılında, Teoman’la Türkiye turnesine çıktı. Ege ve Akdeniz şeridinde 100.000’e yakın kişinin kendi müziğine verdiği olumlu ve heyecan verici reaksiyonu hissetme imkanı buldu.

Üç yıla yayılan bir stüdyo çalışmasının ardından, tüm beste ve sözleri kendisine, Kıvanch K.’nın bir parçadaki remix’i dışında düzenlemeleri Hakan Özer’e ait olan; Özkan Uğur, Göksel, Tuba Önal gibi isimlerin de yer aldığı ilk albümü ‘Herşeye Rağmen’ Aralık 2001’de piyasaya çıktı.

Arkasından yoğun geçen konser ve bar çalışmalarıyla 2001 senesinden bu yana Türkiye çapında 250’ye varan konser verdi.

Yazları her cumartesi Çubuklu Hayal Kahvesi, kışları da her Cuma Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde süre gelen bar programları yaptı.

2004 yılında CocaCola sponsorluğunda Türkiye’nin çeşitli illerinde 6 konser verdi.

2004 yılının Mayıs ayında başlayan ve Haziran ayı boyunca devam edecek, Türkiye genelinde 24 şehirde gerçekleştirilecek Fanta gençlik festivalinde Candan Erçetin, Beyaz, Harem ve Çilekeş’le sahne aldı…

İlk albümünden bu yana geçen 3 yılı, yeni bestelerini oluşturmak ve Haziran ayında ‘Sen Gibi’ adıyla piyasaya çıkacak yeni albümünün hazırlıklarını yaparak geçirdi.

2004 Haziran ayında ‘Sen Gibi’ albümü PASAJ etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.Sen gibi albümü ile büyük başarılar kazandı nev.Bir çok seçkin üniversite tarafından yılın en iyi erkek şarkıcısı seçildi. 

2007 Ağustosta ışığım ve gölgem albümünü çıkardı. "Işığım ve Gölgem", Nev ve Naim Korudağ prodüktörlüğünde 1,5 yılda hazırlandı. 12 şarkının yer aldığı albümde, "Kör Kuyular" ve "Kelebek" şarkılarının 2 farklı versiyonu yer almakta. Albümdeki tüm şarkıların söz ve besteleri Nev'e ait...

Alaturka tınıları Pop-Rock merkezinde uyarlayan sanatçı, "Işığım ve Gölgem"i kendisi ile yüzleşmek, gölgesine sahip çıkmak, bazen bir kelebeği özgürce dokunmadan sevebilmek, ayrılık, acı, mizah gibi temalara değinen bir albüm olarak nitelendiriyor...


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy