ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Tuesday, Sep 24th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMTSema

e-Posta Yazdır

Reklamlar

{mosimage}

 

Ankara’da dogdu.
1980 yilinda Ankara Dil Tarih ve Cografya Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Berlin’e gitti. Klasik Türk Müzigi’nden yola çikarak caz, Brecht Liedler, Yiddish Getto sarkilari, deneysel müzikle kendine özgü yorumunu yaratti.

1984-86 ‘Ensemble Kreuzberger Freunde’ grubunun solistligini yapti. Bu grupla Yunus Emre, Mevlana, Dede Efendi ve Nazim Hikmet’i seslendirdi.

1987 Alman müzisyenlerden olusan “Sema&Taksim” adli kendi grubunu kurdu. Piyano, saksafon, kontrabas, bateri yaninda bandeneon ve tabla enstrümanlarini da kullandi. Grup birçok uluslar arasi festivale katildi.

1989 Karinet ustasi Giora Feidman ile tanisti ve birlikte ortak çalismalar yapti.

1994 Tuncel Kurtiz ile “Seyh Bedreddin Destani”ni Yerebatan Sarnici’nda seslendirdi, bu oyunla Türkiye ve Avrupa turneleri yapti.

1995 Istanbul’da ilk kez Aya Irini’de “Istanbul’u Dinliyorum”
1996 Ayni grupla CRR salonunda “Anilarda Istanbul”u seslendirdi.

1996 Almanya Erfurt Thomaskirche’de “Kudüs 3000 Için Hosgörünün Anisina” adli konsere Giora Feidman, Rus Ortodoks Korosu Arte Chorale gibi dünyaca ünlü gruplarla katildi.

1997’de Assos Gösteri Sanatlari Festivali’nde rejisörlügünü Hüseyin Katircioglu’nun yaptigi gösteride “Sapho”nun siirlerini besteledi ve uluslararasi müzisyenlerle seslendirdi.

1997’den itibaren Cumhuriyetin ilk dönemi tangolarini seslendirdi. Bu çalismalarina “Seven Kalp Böyle Yanar” adli programini ekledi.

1998 Uluslararasi mekan akustigi uzmani Andres Bosshard ile Köln Müzik Akademisi’nin düzenledigi per/SON Festivali’nde Trinitatiskirche’de “21 Donnerrollen” adi altinda ilk deneysel ses performansini gerçeklestirdi.
     

 


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy