ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Sunday, Oct 24th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMTJehan Barbur

e-Posta Yazdır

Reklamlar

Jehan BarburJehan Barbur 12 Nisan 1980’de Lübnan/Beyrut’ta doğdu. 98 senesine kadar İskenderun’da yaşadı. 1998-2002 seneleri arasında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu ve bu bölümden mezun oldu. Üniversite yıllarında müzik ve tiyatroyla amatör olarak ilgilendi. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra İstanbul’a müzik yaşamına profesyonel olarak devam etmek için taşındı. Bir cok projede farklı müzisyenlerle vokalist ve söz yazarı olarak çalıştı.

Şubat ayında Ada Müzik etiketiyle raflarda yerini alan «Uyan» albümü, Jehan Barbur’un ilk solo çalışması. Prodüktörlüğünü Pilli Bebek’ten de tanıdığımız bas gitarist Cudi Genç ile beraber üstlenen Jehan Barbur, albümde söz yazarı ve besteci kimliğiyle de karşımıza çıkıyor.Kapak tasarımından şarkıların içeriğine, müziğinden kullanılan fotoğraflara kadar albümün kendine has, özgün, yalın ve nitelikli bir rengi bulunmakta. Albümde Cudi Genç, Emre Tankal, Adem Gülşen, Cem Aksel, Cem Tuncer, Nilgün Dülger ve Erim Akman gibi değerli isimlerle çalışılmış. Duru bir ses, duru bir müzik ve sıcacık şarkılar. Her şarkı bir hikaye ve kendini tüm berraklığıyla dinletebilen bir masal niteliğinde…

Jehan Barbur bugüne kadar birçok başarılı işe imzasını atmıştır bunlardan bazıları;

*Walt Disney yapımı High School Müzikali 3 sinema filminin baş karakterlerden (Gabriella) karakterinin tüm şarkılarını seslendirdi.

*Cesaretin Var mı Aşka, Sır Gibi, Gece Sesleri, Paramparça, Kadın Her Zaman Haklıdır, Günahım Neydi Allahım, Asi gibi dizilerde söz ve vokal olarak yer aldı.

*Çılgın Dershane ve Güz Sancısı sinema filmlerine sesiyle renk kattı.

*Birçok reklam jingle seslendirdi.

*Zuhal Olcay’ın son albümünde yer alan «Şermin» şarkısının söz ve müzikleri Jehan Barbur’a aittir.

*Halen devam eden Mellow Trip Trio grubuyla beraber birçok özel gecede performans sergilemeye devam etmektedirler.

Jehan Barbur


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy