ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Tuesday, Nov 24th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Psikoloji AN GELİR(Bipolar)


AN GELİR(Bipolar)

e-Posta Yazdır

Reklamlar

an gelir sesler fısıldanır kulağıma..dinlememek için kulağımı tıkarım ama gri beyin hücrelerimden gelen sesler susmaz.aldırmam,inadına müziğin sesini açarım.kuytu odama sığınıp görünmemeye çalışırım..beynimin benimle dalga geçtiği anlardandır..aklıma fikrime güvenimi yitireli yıllar oldu ona inanmayalı.

an gelir içimde bir kıpırtı olur..sevinç hücrelerime dolar..ben korkarım..mutlu olmaktan korkulurmu demeyin..ya mani geliyorum diyorsa.?

an gelir dünya başıma yıkılıverir..herkes bana karşıdır..tanrıda..dindiremediğim acımdan tek kaçışı uyumakta bulurum uyumak yok etmez acıyı bilirim..sadece erteler....buna da razı olurum

an gelir ölüm korkusu sarar bedenimi..kalbim kriz geçirme numarası yapar..nefesim kesilir..son saniyelerini yaşayn biri gibi olurum..telaşla doktora gitme çabası içine girerim..hiç olmadık zamanda hiç olmadık yerde..ölemem sonra..korkusu kalır..

an gelir beynimden ayak tırnağıma kadar elektrik akıının geçişini hissederim..hani için cız eder ya..o cızlamanın saatlerce sürmesidir.birden sol kolum ve sağ yanağımın uğuştuğunu hissederim..grev yaparlar.çırpınırım yalvarırım nolur çalışın diye..umursamazlar..kaslarım adı gereği kasılır...robota dönüşürüm..gülen olur yürüyüşüme...ben ağlarım..

an gelir uyuyorken uyanır beynim..bedenim uykuya tutunmuş bırakmaz..öldüm sanırken ben,ruhum uçmaya başlar gökyüzüne..yani ben öyle sanırım..ruhum odanın içinde dolaşır..kendime bakar yataktaki bedenime..öldüm derim..yine sanmışımdır.

an gelir lokmalar boğazımdan geçemez..çiğner çiğner elime çıkarırım..yutamam..konuşurken yarıda keser beynim..susarım..

an gelir olmadık yerde olmadık zamanda nedensiz yere akar gözyaşlarım..durduramazlar..duramam.

an gelir duygularımı kaybederim..sevinç,hüzün,mutluluk ve diğerleri..artık yokturlar..köşede bir bitki gibi yaşarım aylarca..yeşeremem solarım.

an gelir,bir anlıktır,yok olup gitmek isterim..görünmeyen bir güç beni sona iter..direnirim..ben kazanırım.

an gelir yemek hayatımın tek zevki, olur.çılgınca yeme nöbetlerine girerim.kilo alma kabusu beni yediklerimden kurtulmaya iter..kısır döngü sürer...yeme çıkarma..çıkarma yeme...sonunda kendime saygımı ararım...gitmiştir,.

an gelir duygusal açıdan güçsüz hissederim kendimi..hani bir omuz olsa yaslanıp gözyaşı döksem..sarılsam ona derim..bulurum da..pişmanlığım ertesi sabah kemirir beynimi..namaza koşarım..çelişirim kendimle.dün bugün artı eksi gibi..

an gelir uykum kaçar..ellerim titreyerek uykusuz geçen sabahları sayarım..dolaşırım odada bir sağa bir sola..sigara elimden düşmeden..oturmak imkansızdır..beş dakika bile..

an gelir peygamber olurum melek olurum..rüyalarımı gerçek bulurum..yine sandığımı o ilaçtan sonra anlarım..gülerim kendime..bazen acırım.

an gelir sinirlenirim..bağırırken cümleler benim cümlelerim değildir...zaten o ben de değilimdir.

an gelir bakışlarım değişir..aynada görürüm gözlerimi..kaçarım insaanlardan..görmesinler beni diye

an gelir dünyadaki herkes benim hakkımda konuşuyormuş gibi gelir..kızarım herkese..sandığımı anlamak kolay olmaz

an gelir suratlardan ruhları tahlil etmeye çalışırım..o iyi ruhlu bu kötü ruhlu...bir kaç ay sonra bakmışımki sanmışım.

an gelir ne kadar çok psikolojik sorunum olduğunnun farkına varırım..güçlü hissederim kendimi..hepsine rağmen ayaklarımın üzerinde durabildiğim için..bunca acının altından kalkabildiğim için..

an gelecek..güneş yüzünü gösterecek..aydınlık sabahlara uyanacak bu beden..ruhum yaralarını saracak..çektiklerime inat mutlu olacağım..yıllardır duymadığım huzuru tadacağım..aynada kendime gülümseyeceğim..dünya benimle barışacak,ben dünyayı affedeceğim..aklım ve ruhumla anlaşacağız...kavgalarımız bitecek..yitirmemeye çalıştığım umudum,yüzümü kara çıkartmayacak..
an gelecek ruhum özgürlüğüne kavuşacak...


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy