ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Monday, Jun 01st

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sinema Objectified


Objectified

e-Posta Yazdır

Reklamlar

 

ObjectifiedHelvetica belgeselinin yönetmen ve yapımcısı Gary Hustwit yeni çalışması Objectified ile kameraların odağına tasarımı alıyor. Karim Rashid’den Jonathan Ive’a, Marc Newson’dan Dieter Rams‘a birçok tasarımcı ile görüşme içeren film; üretilen obje ile ilişkimizi, tasarımcıları, tüketimi, sürekliliği, kimliği, dışavurumu “çevremizdekiler” ile sorguluyor.

Bir obje ile olan ilişkimizi, tasarım kültürünü, sürekliliği, kimliği, dışavurumu ve tabi ana konu olan tasarımı inceleyip güzel görüntülerle bize sunan belgeselde, Karim Rashid, Jonathan Ive, Marc Newson, Dieter Rams, Hella Jongerius gibi ünlü tasarımcılarda yer alıyor.

Gary Hustwit, Helvetica belgeselinde "What Font Are You?" lafını kullanmıştı. Objectified belgeselinin lafı ise "Which Object Are You?"

Mart ayında gösterime çıkacak olan filmin sitesine buradan ulaşabilir; Gary Hustwit’le, Helvetica belgeseliyle ilgili yapılan bir röportajı buradan izleyebilir, çevrenizi saran unsurlar ile ilişkinizi şimdiden düşünmeye başlayabilirsiniz.


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy