ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Thursday, Oct 28th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMTDünyalı

e-Posta Yazdır

Reklamlar

 

Dünyalı-Richard Schenkman-The Man From Earth (Dünyalı) 

 

2007 ABD yapımı dramatik bilim kurgu filmdir.Özgün adı The Man From Earth tür.Senaryosunu Jerome Bixby'nin yazdığı filmin yönetmeni Richard Schenkman 'dır.Filmin önemli rollerinde David Lee Smith, William Katt , Richard Riehle ve Tony Todd oynamışlardır.Richard Schenkman aynı zamanda filmin yapımcılarından biridir ve filmin tema müziği olan "Forever" ın da sözlerini yazmıştır.

 

 

   Dünyalı-Richard Schenkman-The Man From Earth    

 

 

Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman (David Lee Smith) ortada hiçbir neden yokken aniden istifa edip gitmeye hazırlanırken, veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan bir açıklama yapmasını isterler. Önceleri suskun kalan Oldman hikayesini anlatmaya başladığında herkesi şoke eder. Anlattığına göre profesör Oldman 14.000 yaşındadır ve bir Cro-Magnon adamı olarak mağarada başlayan yaşamı bugüne kadar süregelmiştir ve bu süre zarfında hiç yaşlanmamıştır. Bulunduğu çevrede yaşlanmadığının farkedilmemesi için de sürekli olarak yer değiştirmesi gerekmektedir. Gece boyunca anlattığı bu hikayeye meslektaşları inanmazlar ve hikayesini çürütmek için de sürekli sorular sorarlar, ancak bunu da başaramazlar. 

 

Oyuncu Kadrosu  

 

David Lee Smith... John Oldman

William Katt... Art Richard Riehle...

Dr. Will Gruber Tony Todd...

Dan John Billingsley...Harry Ellen Crawford...

Edith Annika Peterson...

Sandy Alexis Thorpe... Linda Murphy

 

 

Film Hakkında Notlar  

 

*Bu düşük bütçeli bağımsız film sadece 200.000 dolara malolmuştu. Zaten filmde hiçbir aksiyon sahnesi yer almaz.Bütün film nerede ise tiyatrovari bir atmosferde,tek bir odanın içinde geçer.  

 

*Filmin yapımcılarından Eric D. Wilkinson bu filmi izin almadan internette dağıtan Bit Torrent dosya paylaşım ortamı kullanıcılarına kamuoyu önünde teşekkür etmiş ve filmin tanıtımının onlar olmadan bu kadar iyi yapılamıyacağını ifade etmiştir.  

 

*Film bir bakıma K-PAX(2001,Lain Softley) filmi ile benzerlikler gösterir.K-PAX 'ta da Kevin Spacey'in anlattığı uzaydan geldiğine dair hikayenin gerçek mi yoksa uydurma mı olduğuna bir türlü karar verilemiyordu.

 

 Filmin Müziği

 

Filmde kullanılan müzik parçları şunlardır;

 

"Forever"

Sözler:Richard Schenkman
Müzik:Mark Hinton Stewart
Seslendiren: Chantelle Duncun

 

"7.ci Senfoni 2.bölüm" Ludwig van Beethoven    

 

 

 

 /wikipwdia 


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy