ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Saturday, Dec 05th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sinema Türk Sineması Muhsin Bey


Muhsin Bey

e-Posta Yazdır

Reklamlar

{mosimage}

İstanbullu Muhsin Bey, Türk musikisine ve çiçeklerine düşkün, değerlerine bağlı bir "eski usül" adamdır. 80'lerde hızla değişen şehire, köyden kente göçün getirdiği kültür erozyonuna yabancı ve ilkeleriyle yaşayan bir adam. Bir gün kaset çıkarmak için şehre gelmiş, yanık sesli türkücü Ali Nazik'le kesişir yolları.

Muhsin Bey, Ali'yi şöhretle tanıştırabileceğini düşünür. Bu iki ayrı dünyanın insanı böylece, zorlu bir işbirliğine girerler. Dünyaların ne kadar ayrı olduğunu anlamaları içinse, elbette zaman gerekecektir.

Yavuz Turgul'un birden fazla kere en sevdiği filmi olduğunu ima ettiği Muhsin Bey, bünyesinde Şener Şen, Uğur Yücel gibi usta isimleri barındıran, doğru zamanda, doğru şeyleri söyleyen bir film olarak ortaya çıkmıştı. Ancak geçen zamanla değerinin azalmadığı, giderek arttığını gördüğümüz, sinemamızda eksikliğini derinden hissettiğimiz sağlam bir dramatik kurgu ve senaryoya da sahip.

 

 

Tür :   Dram / Komedi
Yönetmen : Yavuz Turgul
Senaryo : Yavuz Turgul
Görüntü Yönetmeni : Aytekin Çakmakçı
Müzik : Atilla Özdemiroğlu
Yapım : 1987, Türkiye

 

 

                                       Oyuncular

Şener Şen (Muhsin Bey) , Sermin Hürmeriç , Uğur Yücel , Osman Cavcı , Erdoğan Sıcak , Doğu Erkan , Erdinç Üstün , Tayfun Çorağan , Kutay Köktürk

 

 

 

 

 


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy