ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Sunday, Jul 25th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sinema Türk Sineması Köprüdekiler


Köprüdekiler

e-Posta Yazdır

Reklamlar

Köprüdekiler28.Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde 'Altın Lale Yılın En İyi Türk Filmi' ödülünü kazananan 'Köprüdekiler' filminin senaryosunu yazan Aslı Özge aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiş.

Senaryosu Aslı Özge tarafından kaleme alınan 'Köprüdekiler' filminin yönetmenliğini de Aslı Özge üstlenmiş.

'Köprüdekiler' filminde başrolleri Cemile İlker, Umut İlker, Fikret Portakal ve Murat Tokgöz paylaşıyor.

'Köprüdekiler' kendilerini oynayan ana karakterlerin yaşam hikayelerinden esinlenerek geliştirilmiş ve gerçek mekanlarda çekilmiş.

Filmin konusu; Fikret (17) Boğaz Köprüsü trafiğinde gizlice gül satarak hayatını kazanır. Bir yandan da Eminönü civarindaki çeşitli dükkanları dolaşarak daha iyi bir iş arar. Umut (28) Taksim-Bostancı hattında işleyen bir dolmuşta şoför olarak çalışmaktadır. Televizyon dizilerindeki hayatlardan etkilenen karısı Cemile'yi memnun etmek için, birlikte emlakçıları dolaşırlar, kiralık daha iyi bir ev ararlar. Kayseri'den Boğaz Köprüsü'ne trafik polisi olarak atanmış olan Murat (24) ise milyonlarca arabanın arasında kendini yalnız hisseder. Akşamları, bir polis arkadaşıyla paylaştığı evde bilgisayarının başına oturur ve internet üzerinden kız arkadaş arar. Şehrin varoşlarında yaşayan, şehrin merkezinde ise varoluş mücadelesi veren Fikret, Umut ve Murat'in hayalleri, birbirlerinden habersiz, her gün Boğaz Köprüsü üzerindeki sonsuz trafikte milyonlarca Istanbulluyla birlikte kesişir.

 

Aslı ÖzgeYönetmen: Aslı Özge

Senaryo: Aslı Özge

Orjinal Adı: Köprüdekiler

Yapım Yılı: 2009

Ülke: Almanya, Türkiye

Dil: Türkçe, İngilizce, Almanca

Süre: 90 dakika

Dağıtıcı: Özen Film


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy