ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Sunday, May 31st

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sizin Yazılarınız Koyu Bir Bekleyişin Anısına..


Koyu Bir Bekleyişin Anısına..

e-Posta Yazdır

Reklamlar

Sezar’a..

Şeyimtrak bir gecenin koynundan çıkıp sana gelmişim. Gecenin tüm koyuluğuna, ayazına, kirletilmekte olan tüm anlarına inat beynimde, kalbimde tüm hücrelerim seni zikrediyor, tanrıçalarının tanrısına tapınıyorlar, tapınıyorlar mı yoksa beynim ve kalbim arasında tepiniyorlar mı çözemiyorum. Kapının eşiğinde oturuyorum sonra. Ceketinin cebinden aşırdığım dünden kalma sigaranın ezilmişliğine aldırmadan, içmeye başlıyorum sigarayı. Çektikçe çekiyorum içime, sanki nikotini değil de seni çekiyorum. Çektikçe, içime çektiğimin sen olma ihtimaline biraz daha inanarak çekiyorum. Keşke diyorum bir an.. Keşke sigara ciğerleri değil de kalpleri çürütse.. Sonra yeniden kayboluyorum koyu yalnızlığımda, yeniden düşünüyorum seni, yeniden sıyrılıyorum sigaramın parmaklarımı yaktığı bir anda senli ‘düş’üncelerimden..

Gözümün önünden geçip giden “hiç yaşamadığımız anlar”a ait fotoğraflara dalıyorum sonra.. Birinde yine gülümsüyorsun, uzakta olan bir geminin ıslığı yankılanıyor.. İlk öpüştüğümüz gece çektiğim bir fotoğraftı bu. Diğerinde yine gülümsüyorsun, soğuk iliklerimize kadar işlemiş, nefesinle ellerimi ısıttığın sırada, beni sevdiğini ilk kez söylediğinde çekmiştim bunu da..

Sonra bir nefes daha alıyorum içine seni koyduğum sigaramdan.

Nesneleri seçemiyorum sanırım, bir dağ mı var ne.. Hemen “Kaf Dağı” olma ihtimaline inanıyorum o dağın. Tepesine de seni yerleştiriyorum. Sonra da uçmaya başlıyorum “uçmağıma”. Tepeye varıyorum, koyduğum yerde yoksun, oturup bir taşın üzerinde ağlamaya başlıyorum. Sonra “ağlak” dediğin bir anın fotoğrafı geliyor gözümün bebeğine, bir süre o fotoğraftaki gülen yüzüne dalıp kalıyorum. Sonra o fotoğrafı da alıp diğerlerinin yanına; çeyiz sandığıma yerleştiriyorum.

Zaman yine aynı. Akrep mi yelkovana koşuyor, yelkovan mı akrebe seçemiyorum. Akreple yelkovanın bu \"sabırlı\" aşkını seyre dalıyorum. Sonra dirilip, bu ikisini semazenin eteğine dikiyorum, seni de yüreğine..

Hey! Kapıda bekliyorum hala, açmayacak mısın?

Sigaram da bitti zaten..


Cevaplar (0)Add Comment

Cevap yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy