ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Sunday, Mar 07th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sosyal Ağ Gruplar ToplumDusmani.Net Tartışmalar ToplumDusmani.Net V2 Hakkında Görüş ve Önerileriniz
ToplumDusmani.Net V2 Hakkında Görüş ve Önerileriniz
Tartışma Zeus tarafından, 04 Kasım 05:05 ÖS tarihinde başlatıldı.
ToplumDusmani.Net V2 Hakkında Görüş ve Önerilerinizi burda belirtebilirsiniz.
Cevaplar
Cevap yazabilmeniz için ilk olarak bu grubun aktif üyesi olmanız gerekmektedir.
Angelica, Perşembe, 01 Nisan 2010 22:05
Angelica
yapan emektar ellere sağlıklar diliyorum, nefis olmuş... üyeler de geri gelsin... mesela arpia ve absu yu ben çok özledim...
 
beste, Cuma, 12 Mart 2010 18:56
beste
sitenin yeni görünüşünü nasıl buldunuz? soru cevap bölümünüde aktif olareak kullanmıyoruz galiba. toplumdusmani.net deki günce gibi kullanabilceğimiz gibi bir bölüm orası aslında.
 
beste, Cuma, 27 Kasım 2009 15:16
beste
Artık yazı ekleyebiliyorum. Teşekkürler Zeus.
 
Zeus, Salı, 24 Kasım 2009 12:10
Zeus
Daha gelişmiş bir yöntem için henüz üzerinde çalışıyorum ancak şuanda yazı ekleyebilmeniz için öncelikle size editör yetkisi vermem gerekiyor. Bunun içinde editör olmak isteyen arkadaşlarımızın bana boş bir mail/mesaj atmaları (varsa mitoloji.info ve toplumdusmani.net teki eski kullanıcı adınızı yazarsanız sevinirim) yeterli olacaktır. Gerekli kontrolü yaptıktan sonra editör yetkisi verip siteye nasıl yazı ekleyebilceğinize dair bir mail/mesaj alacaksınız.

Üzerinde çalıştığım diğer modeli hazırlamak sanırım bir kaç haftamı alıcak. Belki de sadece bu şekilde sınırlı editör sayısı tutabiliriz. Sizin farklı fikirleriniz veya bir model varsa önerilerinizide beklerim.
 
quietus*, Pazartesi, 23 Kasım 2009 19:19
quietus*
bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum.
 
beste, Salı, 17 Kasım 2009 14:47
beste
Zeus kullanımı ve görünüşü güzel gözüküyor ancak biz nasıl yazı ekleyebileceğiz. Anladığım kadarıyla albüm oluşturabilceğimiz yerler var. Grub oluşturup resim ekleyip yazıları paylaşabilceğimiz bölümler var. Bu bölümleri mi kendimize göre kişiselleştirelim yoksa site geneli için eskisi gibi yazı gönderebilceğimiz yerler de olacakmı.
Ellerine sağlık.
Kolay Gelsin

Beste
 
quietus*, Perşembe, 12 Kasım 2009 12:26
quietus*
bende bu sistemin içinden yeni koptum.çoğu şeyin farkındayım.bende bir yıla kadar bir lise öğrencisi ve ödevlerimi okumadan alıntı yapıp yazan biriydim umarım bu siteyi ödev amaçlı kullanan öğrenciler gerçekten-bilinçli olarak-ödevlerini yaptıktan sonra kafkaya niçeye de bakarlar.benim istediğim,anlatmaya çalıştığım şey burda üst tabaka bir yer yaratıp kapanmak değildi.hreşeyin belirli yeri ve sırası olduğunu düşünüyorum mitoloji.infoda kadınca bölümünden de çok rahatsız olmuştum.çünkü bazı konuların,yazıların siteye hakim olmaya başladığını hissediyorum.aynı şey ödev konusunda da geçerli.neyse daha fazla uzatmayacağım.güzel şeyler olacağını umuyorum yinede böyle varolan birkaç sitenin de diğerlerinin içinde eriyip gitmesini istemiyorum
teşekkürler,kolay gelsin
 
Zeus, Perşembe, 12 Kasım 2009 11:36
Zeus
merhaba,
sizin hoşnut olmadığınız durumu bende çok iyi anlıyor ve diğer eski üyemizin aynı konudan rahatsız olduğunun farkındayız. fakat şu anlamak gerekmektedir. eğitimin ülkemizde geldiği noktaya bakarsak ezbere dayanan yorum yapamayan yeni nesilin geldiğini hepimiz farkedebiliriz. bizim burda elit bir yer yaratıp bütünü görmemiz uygun bir davranış değildir. eğitim* kurumlarının verdiği ödevleri** copy paste yaparak hazırlayan öğrencilerimizin bu eylem için sarfettikleri dönemde karşılarınıa bizim gibi bir sitenin çıkması burdan alternatif konulara yönelmelerini, ilgilenmeleri, sevmeleri ve paylaşmalarını sağlayabilirsek işde bu başarıdır. sizler görüntüden çok farkında olmayabilirsiniz ancak bana ulaşan yüzlerce öğrenci mailinde ödev ararken buldukları sitemizden nietzsche'yi, kafka'yı, nazım'ı hayatlarına soktuklarını artık boş vakitlerini bu insanları okumak araştırmakla geçirdiklerini vb. konulardan bahsetmektedirler. yine öğretmen arkadaşlarımızın sitemizle ilgili maillerini okumanızı dilerdim. sonuç olarak her öğrencinin karşısına ilk biz çıkabiliyorsak onlarada alternatif bir yol gösterme şansına sahibiz demektir. aksi halde kendi kendimizi avutur ne kadar iyi olduğumuzdan bahsedip dururuz elit elit. bence asıl hal şu ki size kendi köşelerinizi odalarınızı yaratma fırsatı veriyoruz içeriği sadece kültür ve sanat olan odaları yaratın yazın, yorumlayın yorumlayın ki es kaza sitemize gelen bu öğrenci kardeşlerimizde bunları görebilsin-okuyabilsin.. mesela mitoloji.info daki sevgili esinti arkadaşımız. hiç esirgemedi son filmeleri, son yazıları biizmle paylaşmaktan çoğu kez ben onun yazılarından takip ettim neler oluyor. ki sizin yazılarınızıda lise müfredatı esiri birkaç öğrenci de okuyabiliyorsa bence bu ne mutlu şey.
lütfen fikirlerinizi paylaşınki hatalarımızı görelim düzeltelim birlikte ilerleyelim.

* (ayrı bir tartışma konusudur)
** (bu da ayrı bir tartışma konusudur)
 
quietus*, Çarşamba, 11 Kasım 2009 21:55
quietus*
merhaba.
benim mitoloji.info da da hoşnut olmadığım burada da temellenen bir sorunun olduğunu düşünüyorum.Bir kültür ve sanat portalı adı altında takip ettipim bir sitenin lise müfredatıyla dolu bir yer olmasını istemiyorum açıkçası.Elbette bu siteyi kuran kişinin isteği ve insiyatifine kalmıştır ama yinede ben ödev niteliğinden çok birşeylerle ilgilenen,okuyan,yazan vs vede bizlerinde birşeyler paylaştığı öğrendiği ,okuduğu bir yerin olmasını diliyorum.
 
Zeus, Cuma, 06 Kasım 2009 14:11
Zeus
tşk.ederiz.. yazarlıkla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. kısa bir süre içinde yazarlıkla ve kendi sayfalarınızı oluşturabilceğiniz butonları menülerimizde görebileceksiniz. bu sitemizde biraz daha kontrollü gideceğiz. kontrol mekanizması ve yetki siz eski üyelerimiz olacak. konu bütünlüğünü sizlerin koruycağınızı düşünüyorum çalışmalar bu yönde.

ayrıca mail ile ilgili sıkıntı giderilmiştir.