ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Tuesday, Jun 15th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sosyal Ağ Gruplar İLLA TİYATRO :) :( Tartışmalar Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı - Tiyatro Anasanat Dalı Giriş Sınavı
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı - Tiyatro Anasanat Dalı Giriş Sınavı
Tartışma Angelica tarafından, 18 Haziran 02:34 ÖS tarihinde başlatıldı.

1- Aday Kayıt Tarihi   : 02 Ağustos – 13 Ağustos 2010

2- Baraj Sınav Tarihi    : 23 Ağustos – 25 Ağustos 2010

3- Kesin Kabul Sınav Tarihi : 26 Ağustos – 03 Eylül 2010

4- Kesin Kayıt Tarihi : 13 Eylül – 15 Eylül 2010
en az iki tane tiradınız olsun. bunlar aynı renkleri ve duyguları taşıyan şeyler olmasın. güçlü bir duygusu olsun, size yakın olsun ve kendinizi gösterebileceğiniz tiradlar olsun.sadece ezber yapıp biraz mizansenle süslemeyin; yazarı tanıyın, yazarın dönemini, çağdaşlarını, oyunun geçtiği dönemi, yeri vs. yani iyi bir dramaturji çalışması yapın. ve sizin sevmediğiniz bir şeyi sahnede gösteremeyeceğinizi, dolayısıyla jürinin de sevmeyeceğini unutmayın. o okulda okuyan ya da okulu bitirmiş bir insanla aynı kefede değerlendirilmeyeceksiniz, telaşınız olmasın.
kendinizi farklı kılmak için bir şey yapmayın, sahne böyle birini hemen kusuyor. ve sizi izleyenlerin profesyonel olduklarını da unutmayın. görmek istedikleri her zaman samimiyet. oynayacağınız tiradları binlerce kere izlemişlerdir belki de ve isimlerinden daha iyi biliyorlardır oyunları; bu yüzden bilmiyorsanız sorulan herhangi bir soruyu bilmediğinizi söyleyin. ve sınavınız kapıdan içeri girdiğiniz anda başlayacaktır, sahnede oynamaya başladığınızda değil; bu yüzden enerjik olun, olduğunuz gibi görünün. verdikleri tepkilerle kendinizi değerlendirmeye kalkmayın; dilerseniz sonra yapın ama sınavda bu sizi kötü etkiler... oyunculuk konusunda da profesyonel olanlar onlar :))
elbette bunları daha çok kendi okulum için söylüyorum :))
bir şiiriniz ve bir de şarkınız olsun. hatta birden çok olursa da güzel olur...
ve herşeyi unutun. temel kurallar dışında her şeyi.. çünkü orada siz olacaksınız sadece ve bunun da tadı çıkarılması gereken bir an olduğunu unutmayın. inanın size söylediklerimi ben de yaşadım, bu yüzden söylüyorum.
aklıma gelen başka bir nokta yok. ama sorunuz olursa zevkle yanıtlarım.
sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum... umuyorum ki en iyisi olur herkes için...
Cevaplar
Cevap yazabilmeniz için ilk olarak bu grubun aktif üyesi olmanız gerekmektedir.