ToplumDusmani.Net V2

Kültür ve Sanat Portalı

Thursday, Jun 24th

Son Guncelleme09:38:41 AM GMT

Nerdesin: Sosyal Ağ Profiliniz abdullah oral
abdullah oral
 

Arkadaşlar


Gruplar

Hakkımda

Kişisel Bilgiler

Cinsiyet
Erkek
Doğum Tarihi
05/06/1962
Yaşadığınız Yer
ankara
Hakkınızda..
Gecenin kara yüzünde dişlenirken çığlıklar bir kadının sancılarının sükunete durduğunda ,açtım dünyaya gözlerimi.
Ilık süt kokuları kendi eksenine çekiyordu beni açlığımı bastırmak için- Kulak verdim içgüdülerime bedenimi saran iki kol yardımıyla ulaştım süt dökülen gözelere .Daha sonra iki sevecen gözün saçlarımı okşamasıyla kaldırdım kaşlarımı yukarı yine o sesini duyduğum kadın , ANNEM Nasılda gülücüklerle donatmıştı odanın içini Sanki dağlardan kar sökülmüşte bahar düşmüştü kapıya.
Tarih1962.6.haziran.dışarıdan akasya kokuları geliyor sanki ıhlamur kokusuyla el ele vermişlerde ziyarete gelmişler beni Köyümün adı çiğdem ondandır bu kadar güzel kokar çiçekler.
Hergelen sene yeni zorlukları da getiriyordu bara berinde bizimle beraber büyüyordu sorunlar biz mağdur Kalmayalım diye babam ömrünü pas pas etmiş bizlere adamıştı hayatını .4,kardeştik 3 erkek 1 kız. ben iki numara idim İlkokuldan sonra,tornacı çırağı olarak yaşama atıldım seçtiğim meslekle beraber. kopmaya başlamıştım doğduğum topraklardan. Her yaş kendi ekseninde sürgün kılıyordu bedenimi .
1974.yılının mayıs ayında RUHİ SU.Müzikleriyle tanışım sanki içimdeki hapis duygular dile gelmiş. beni anlatıyor yada içimdeki mahcup acemi çocuğu Ruhi Su nun etkisiyle başladı ilk şiirlerim .
Zincirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri olmayanların ortak acılarıydı yazıp ta yaşadıklarım.
Şuanda Ankara’da Yaşamaktayım 2 kız 1erkek 3 çocuk babasıyım kurucu üyesi olduğum tüm halk ozanları Kültür ve dayanışma Topluluğunda Kültür faaliyetlerine devam etmekteyim.yüreğimizdeki isyan ve sevdalarımız ve eylül zamanı adlı iki kitap yayınladım.şiir çalışmalarım devam ediyor
yeni güzelliklerde buluşmak üzere
Bitimsiz sevgilerle A. ORAL

İletişim Bilgileri

Website
netlog.com.vurguni

Eğitim Bilgileriniz

Son Aktiviteler